wybierz język:

Zestaw komputerowy S25W Mortar Arctic

Opublikowano: 10 listopada 2016
Tagi: / /

Wraz z MSI przygotowaliśmy wydajny zestaw komputerowy o bardzo interesującym wyglądzie: S25W Mortar Arctic. Czarny z zewnątrz, w środku biało-czarny – to dominujące barwy tej maszyny. Sercem jest procesor Intel Core i5-6600K osadzony w szczególnej płycie głównej: MSI B150M Mortar Arctic. Drugim nieodzownym dla wysokiej wydajności w grach elementem jest karta graficzna. Wybór padł na MSI GeForce GTX 1060 Armor. Elementy te, dzięki nietypowej kolorystyce naśladującej zimowy kamuflaż wojskowy, budują unikalny nastrój w środku obudowy Alea S25W. Ma ona aż trzy okna, które pozwalają na prezentację komponentów zestawu w możliwie najlepszym stopniu.

S25W Mortar Arctic

Płyta główna MSI B150M Mortar Arctic oferuje również kilka interesujących cech. Jeśli chodzi o sam wygląd to oprócz przyciągającej oko kolorystyki użytkownik dostaje również dostęp do wbudowanego podświetlenia LED, które można sterować bezpośrednio z poziomu UEFI oraz do wzmacnianego, obudowanego metalem w celu zabezpieczenia przed wygięciem, portu PCI-Express. Od strony czysto użytkowej płyta B150M Mortar Arctic ma również porty USB 3.1 o przepustowości 5 Gb/s i złącze M.2 o przepustowości 32 Gb/s pozwalające na instalację najszybszych na rynku nośników SSD NVMe. Do budowy całości użyto komponentów Military Class 4, które mają zapewnić najwyższą jakość i stabilność działania płyty, a tym samym całego zestawu.

S25W Mortar Arctic

Karta graficzna MSI GeForce GTX 1060 Armor wyposażona jest w dwa wentylatory, zwiększające przepływ powietrza, co skutecznie zmniejsza temperaturę rdzenia graficznego i pamięci RAM. Wyjątkową cechą jest półpasywne działanie, które gwarantuje idealną ciszę podczas przeglądania internetu lub w czasie pracy w aplikacjach biurowych. Względem referencyjnego modelu GTX 1060, karta MSI ma fabrycznie podniesione taktowanie, co zapewnia wyższą wydajność względem seryjnych parametrów.

Sercem zestawu został procesor Intel Core i5-6600, który w trybie Turbo osiąga 3,9 GHz. Korzysta on z najnowszej architektury: Intel Skylake wykonanej w procesie technologicznym 14 nm. Jego wydajność jest w zupełności wystarczająca nawet do najbardziej wymagających gier.

Uzupełnieniem zestawu są pamięci DDR4-3200 G.Skill Ripjaws o pojemności 16 GB, zasilacz SilentiumPC Supremo M2 550W oraz nośnik SSD Patriot Blast 240 GB. Za odpowiednio wydajne i ciche chłodzenie procesora przy oryginalnej stylistyce odpowiada SilentiumPC Fortis 3 Malik Customs Edition.

Przetestowaliśmy ten zestaw w grze Wiedźmin 3 na bardzo wysokich ustawieniach. Wynik? Między 43, a 48 kl./s- w pełni komfortowa płynność animacji w rozdzielczości FullHD.

Zmierzyliśmy również poziom ciśnienia akustycznego dla działającego komputera i okazało się, że było to jedynie 6 decybeli ponad hałas tła.

Specyfikacja całego zestawu:

  • Płyta główna: MSI B150M Mortar Arctic
  • Procesor: Intel Core i5-6600
  • Karta graficzna: MSI GeForce GTX 1060 Armor
  • Pamięć RAM: G.Skill Ripjaws 16 GB DDR4-3200
  • Obudowa: SilentiumPC Alea S25W Pure Black
  • Zasilacz: SilentiumPC Supremo M2 550W
  • Chłodzenie procesora: SilentiumPC Fortis 3 Malik Custums Edition
  • Nośnik SSD: Patriot Blast 240 GB

S25W Mortar Arctic

S25W Mortar Arctic

S25W Mortar Arctic

S25W Mortar Arctic

S25W Mortar Arctic

S25W Mortar Arctic

S25W Mortar Arctic

S25W Mortar Arctic

S25W Mortar Arctic

S25W Mortar Arctic

S25W Mortar Arctic

S25W Mortar Arctic

S25W Mortar Arctic

S25W Mortar Arctic